Meny Kontakt, tyck till & öppettider
 

Kontakta Anderstorpsgymnasiet

Telefon:0910-73 50 00

Besöksadress Gymnasievägen 5
931 57 Skellefteå

Inflytande i Skellefteå kommun

Det finns en rad olika sätt att vara med och påverka Skellefteå kommun. Du vet väl om möjligheten att lämna in ett medborgarförslag? Här på webben kan du även lämna synpunkter direkt.

Läs mer om på vilka sätt du kan påverka din kommun här

Mentorer på Anderstorpsgymnasiet

Klass  Mentorer 2017/2018
BA1a     Maria Lööf (MSUM), Per Larsson (PLAN), Mona Wallin (MWAN
BA1b Örjan Sandström (OSAM)
BA2anl Kent Mörtsell (KMOL)
BA2hus Jan Olsson (JOLN), Ivar Olofsson (IOLO)
BA3anl Anders Lundstöm (ALUR)
BA3hus Roger Lundgren (RLUN)
EK1a Emma Burman (EBUN), Britta Wiklund (BWID)
EK1b Thomas Ekholm (TEKM), Rebecka Hedström (RHEM)
EK1c Anna Karbin (AKAB), Adam Wester (AWER)
EK1d Sara Larsson (SLAN), Annette Lindgren (ALIP)
EK2a Elenor Westin (EWEN), Niklas Pettersson (NPEN)
EK2b Lisa Lindblom (LWED), Andreas Westerberg (AWEG)
EK2c Elisabeth Vesterlund (EVED), Malin Lundmark (MLUM)
EK3a Nils Boman (NBON), Patrik Lundholm (PLUU) 
EK3b Ida Bodin (IBON), Katarina Söderlund (KSOD)
EK3c Lars Åhman (LAHN), Dag Lernstad (DLED)
ES1a Anders Löfgren (ALON), Christina Fridolfsson (CFRN), Åsa Granlund Jonsson (AGRN), Åke Östman (AOSN)
ES1b Birgitta Ågren (BAGN), Jenny Andersson (JANN) Sara Enqvist (SENT)
ES1c Fredrik Wiklund (FWID), Erica Lundqvist (ELIT)
ES2a Christina Lövbom (CLOM), Christina Lindberg (CLIG), Kristina Lindberg (KLIG), Sören Holmberg (SHOG), Mattias Jonsson (MJOO) 
ES2b Martina Wichman (MWIN), Mattias Nyström (MNYM), Louise Burlin (LBUN)
ES2d Gunnar Jonsson (GJON), Emma Kärnebro (EKAO)
ES3a Martin Eriksson (MERQ), Birger Westin (BWEN), Jenny Holmqvist (JHOT), Tobias Renman (TREN), Ulrika Lindberg (ULIG)
ES3b Linda Granberg (LLIP), Jessica Ekholm (JEKM), Karin Åström Kadelburger (KASM)
ES3d Veronica Parneryd (VPAD), David Fahlesson (DFAN), Staffan Lidman (SLIN)
ESmix4 Helena Nordström (HNOM), Lisa Hjelte Björkman (LBJP)
FT1a Jörgen Wising (JWII), Anna-Lena Svanborg (ASVG)
FT1b Mikael Jansson (MJAN), Anna-Lena Svanborg (ASVG)
FT2a Peter Johansson (PJOO)
FT2b Nils Gunnar Johansson (NJON)
FT2c Stefan Widmark (SWIK), Robert Broman (RBRN)
FP3a Peter Johansson (PJOO)
FP3b Nils Gunnar Johansson (NJON)
FP3c Erik Lindberg (ELIH), Henrik Bergström (HBEM)
 
GyLär1 Anna Sundström (ASUR), Marianne Kontro (MKOP), Gloria Perger (GPER)
GyLär2 Marie Lundmark (MLUL)
HA3 Inger Lundberg-Glas (ILUS), Linda Markstedt Nilsson (LMAN)
HP1-4 Dag Holmgren (DHON), Tommy Edbladh (TEDH)
HT3 Karin Näsström (KNAM), Gloria Perger (GPER)
HU2 Helena Strand (HSTF)
HU3 Henrik Öfjäll (HOFL)
IA Lars Hall (LHAL), Anna Dahlgren (ADAF), Julia Åberg (JABG)
SA1a Anneli Wernersson (AWEO), Thomas Åkesson (TAKN)
SA1b Anna-Lena Svanborg (ASVG), Johnny Flodin (JFLN)
SA2a Linda Eliasson (LBUM), Daniel Strömberg (DSTG)
SA2b Per Söderberg (PSOH), Theresa Andersson (TANN)
SA2c Johanna Rönnblom (JROM), Mattias Forsman (MFON)
SA3a Maria Aasa (MAAA), Britt Pettersson (BPEO), Katarina Sandberg (KSAH)
SA3b Bo-Erik Strömbäck (BSTM), Markus Forsell (MFOL), Sara Westerbring (SWEG)
SA3c Sara Wallström (SWAM), Lage Rosendahl (LROL)
SIAa Petra T Widmark (PWIK)
SIAb Linda Vikman (LVIN)
VF1 Susanna Bergfors (SBES), Fredrik Öqvist (FOKT), Per Lundqvist (PLUT)
VF2 Ingemar Johansson (IJON), Tommy Hällgren (THAN), Mikael Öhlund (MODH)
VF3 Fredrik Lindström (FLIM), Tommy Hällgren (THAN), Mikael Öhlund (MODH)
YI Gloria Perger (GPER) -  HT, PO Andersson (PANO) - FP, Mikael Öhlund (MOHD) - Fastighet


Ansvarig nämnd: Gymnasienämnden

Informationen granskades: 2017-11-21